דף הבית‏ > ‏

יזמות חברתית

יציאה שניה לשטח 1.15.2013


יציאה ראשונה לשטח 27.11.2012

התחלנו את היום ברענון נושא שאילת השאלות. יצאנו לשטח ברגל לכיוון החאן. שם עצרנו לשאול שאלות? הבעיה שהוגדרה היתה החאן כמקום מפגש בעייתי ? חיפוש אחר הבעייתיות של המקום לכלל האוכלוסיה ובפרט לאוכלוסיית הילדים. יצרנו מאגר שאלות ויצאנו לשטח לחקור.

בהמשך הגענו לסנטר. הסנטר זימן בעייתיות אחרת ושונה מהחאן, אך גם מאוד דומה . התלמידים יצרו מאגר שאלות חדש ויצאו  לשטח לייצר עוד שאלות העולות.

משם עלינו למתנ"ס וישבנו לשיחה עם איילת מנהלת המתנ"ס ופולינה-רכזת נוער. איילת ופולינה הציגו את בית הנוער כמקום מפגש אופציונלי לכיתה ו' (יום חמישי בשעה 17:00 אם אני לא טועה). התלמידים העלו בפניהן שאלות כגון, מדוע הנוער העובד עולה כסף? מדוע אין אפשרות לפתוח בית קפה לילדים מסובסד? ועוד שאלות.

התלמידים הביעו עניין רב. לכל הסיור הצטרפה אלינו מיטל הקומונרית  ובשיחה עם איילת ופולינה, מיטל הציגה את המקום של הנוער העובד אצל התלמידים אחה"צ. התלמידים הביעו עניין רב גם בתנועת הנוער.

חזרנו לבית הספר וערכנו שיחת סיכום ובה כל תלמיד נתבקש לכתוב מה הוא הרגיש בנוגע לסיור. התלמידים הביעו שביעות רצון מהסיור והרגישו תחושת שייכות . הם הביעו רצון לשינוי חברתי ותחושת שליחות.
כתבה: שמרית וולף